Wycieczka Słowenia - Chorwacja

           Koło Seirp w Chełmie

organizuje wycieczkę do Słowenii i Chorwacji w terminie 04-08. 06.2022r.

Cena 1890 zł/os + bilety wstępu.

Zapisy i przedpłaty 400 zł do dnia 28.04.2022r.

Zarząd Koła.

 

Plan wycieczki

1 dzień
1:00 Wyjazd z Chełma, przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Lubljany. (ok 1250 km).
2 dzień
Śniadanie, zwiedzanie zamku w Bled wybudowanego na urwistej skale, skąd rozpościera się pocztówkowy widok na jezioro z maleńką wysepką i kościółkiem pośrodku.
Czas wolny nad jeziorem. Przejazd do Lublany - stolicy Słowenii, w programie: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto, Rynek, Kolumnada Plecznika, Ratusz Miejski
oraz barokowa katedra św. Mikołaja z gotycką pietą zdobiąca zewnętrzną fasadę. Powrót na obiadokolacje i nocleg w hotelu.
3 dzień
Śniadanie, przejazd do Predjamskiego Gradu, zamku wbudowanego w zbocze skały. W XV wieku zamek był siedzibą legendarnego baronarozbójnika Erazma.
Następnie zwiedzanie Jaskini Postojna – jednej z największych i najpiękniejszych jaskiń krasowych. Następnie przejazd do Piran, malowniczego nadmorskiego
miasteczka, perełki weneckiej architektury gotyckiej, położonego na najbardziej na zachód wysuniętym skrawku Słowenii – indywidualny spacer uliczkami we własnym zakresie. Przejazd do miejscowości Izola, obiadokolacja i nocleg.
4 dzień
Śniadanie. Przejazd na Półwysep Istria, zwiedzanie Poreca, w programie bazylika św. Eufrazjusza, jedna z najpiękniejszych, wczesno bizantyjskich budowli w Europie, wpisana na listę UNESCO, barokowy kościół św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum, następnie Kanał Limski, przypominający skandynawski fiord, miejsce hodowli
małż i ostryg. Przejazd do Rovinja - miasta zwanego „Małą Wenecją”, spacer pełnymi uroku uliczkami Starego Miasta położonego na wzgórzu zwanym Monte Rosso, zwiedzanie barokowej bazyliki św. Eufemii. Powrót na obiadokolacje i nocleg.
5 dzień
Śniadanie. Przejazd do Polski (1350 km) Powrót w godzinach nocnych do Chełma.
Cena zawiera:
 transport autokarem
 4 noclegi w pokojach 2 osobowych z łazienkami.
 wyżywienie 4 śniadania i 4 obiadokolacje,
 Systemu Tour Guide,
 opiekę pilota
 ubezpieczenie NNW i KL
 Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), Turystyczny Fundusz Pomostowy (TFP)
Cena nie zawiera:
 Lokalnych przewodników oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 60 EUR.(Zamek Bled, Predjamski
Grad, Jaskinia Postojna)
 Opłaty klimatycznej 10 EUR/os

 

 

Czytaj więcej...

Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

Uprzejmie informujemy, że Prezes Zarządu Głównego SEiRP - Antoni Duda podjął decyzję o uruchomieniu zbiórki pieniężnej wśród członków i sympatyków Stowarzyszenia z przeznaczeniem na pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku napaści zbrojnej Rosji na Ukrainę – treść decyzji poniżej.

Czytaj więcej...

Pomóżmy Ukrainie.

W związku z wojną na Ukrainie a co za tym idzie tysiącami uchodźców przybywających do Polski a szczególnie do naszego województwa i powiatu krasnostawskiego Zarząd SEIRP w Krasnymstawie zwraca się do swoich członków a także do każdej chętnej osoby o udzielenie pomocy tym ludziom uciekającym przed wojną. Wszelkie informacje dotyczące pomocy znajdują się na stronie https://krasnystaw.pl/aktualnosci/.

Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy.

Dodatek Osłonowy

Dodatek Osłonowy

Zgodnie z obietnicą z naszej ostatniej wideo-konferencji została rozesłana, do wszystkich Zarządów Kół Okręgu Lubelskiego SEiRP (pocztą elektroniczną) informacja dotycząca tzw. Dodatku Osłonowego. Otrzymaliśmy ją z Sekretariatu Biura ZG SEiRP. W załączeniu zawarte są: sama ustawa, wzór wniosku oraz prasowe komentarze dotyczące dodatku, tego komu i w jakiej wysokości się należy a także miejsca i sposobu składania wniosku. Po szczegóły odsyłam zatem do tych załączników natomiast poniżej zamieszczam jeden ze wspomnianych materiałów prasowych.

Czytaj więcej...

Dyżury Komisji d.s. Represjonowanych

Informujemy, że członkowie Komisji do spraw Represjonowanych Zarządu Okręgu Wojewódzkiego SEiRP w Lublinie pełnią dyżury w każdy czwartek w godzinach 10-13 przy ul. Beliniaków 7.

Można także kontaktować się z nimi za pomocą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.