GRECKA SIELANKA z Modena Travel

Grecka sielanka z Modena Travel w termine 27.05-04.06.2024 r.

Zarząd Koła SEiRP w Chełmie organizuje wycieczkę jak niżej. 

Program wycieczki

1 dzień 27.05

Transfer na lotnisko w Warszawie (wyjazd z Chełma godzina 11,00, wylot 17,30). Przylot do Grecji (Ateny) 21:50. Przejazd z lotniska do hotelu w Atenach, kolacja zimna płyta i nocleg. 

2 dzień 28.05.

Wczesne śniadanie lub pakiety i rejs na Santorini: 07:25 – 15:10. Przejazd do magicznej Fira, największego miasta i zarazem stolicy wyspy. To tętniące życiem miasteczko znajduje się na krawędzi starożytnego wulkanu, na wysokości około 300 metrów. Charakterystyczne białe domy z niebieskimi oknami sprawiają wrażenie ze są one zawieszone na stromych, wulkanicznych skałach. Będziemy mieli czas wolny, aby przejść się dzielnicą handlową miasta pełną drogich ubrań, torebek i biżuterii lub odbyć przejażdżkę na osiołku i odwiedzić miejscowe kawiarnie aby skosztować znakomitych greckich smakołyków. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w tawernie. Nocleg. 

3 dzień 29.05.

Śniadanie w hotelu. Czas wolny na spacer lub kąpiele na czarnej plaży. Następnie (po południu) wyjazd na fantastyczny zachód słońca na Oia znany na całym świecie. Stwierdzenie brytyjskiego pisarza Lawrence'a Durrella: ''Tutejsze widoki i zachody słońca czynią poetów bezrobotnymi'' jest jak najbardziej prawdziwe. Oia swoją wyjątkową atmosferę zawdzięcza wąskim uliczkom oraz cykladzkim budowlom wyrzeźbionym i wbudowanym w nisze na zboczu kaldery, ponad 70 metrów nad poziomem morza. Czas na spacer miedzy zabudowaniami z pumeksu na zboczu wulkanu. Biel w kontraście z kolorami okiennic w szczególności z błękitem robią ogromne wrażenie – z tą scenerią kojarzą się pocztówkowe widoki z Grecji wyspiarskiej. Po spacerze znajdziemy miejsce, gdzie spokojnie będziemy mogli obserwować jedną z największych atrakcji i powód, dla którego wielu turystów wybiera wycieczkę na Santorini, najpiękniejszy zachód słońca na ziemi, któremu często towarzyszą: oświadczyny, klaskanie i wystrzały korków szampana. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg. 

4 dzień 30.05.

Śniadanie w hotelu, czas wolny na ostatnie zakupy. Przejazd do portu Athinos. 15:45 Rejs w stronę Pireusu, zejście z promu 23:20. Kolacja w pokojach, zimna płyta. Nocleg w Atenach. 

5 dzień 31.05.

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Aten: zmiana warty pod Parlamentem, Tryptyk Ateński, Stadion Panatenajski przy którym kończy się bieg maratoński oraz rozrywkowa Plaka. Przejdziemy jak niegdyś procesja Panatenajska przez monumentalne Propyleje pod Partenon oraz Erechtejon. To miejsce robi ogromne wrażenie, przytłacza swoją potęgą oraz skłania do wielu przemyśleń turystów zwiedzających wzgórze. U stóp będziemy mieli całe Ateny oraz pobliskie wzgórza otaczające miasto. Doskonale widać ze świętego wzgórza jak podzielone były niegdyś Ateny: na rzymskie i greckie. Zatrzymamy się pod Areopagiem, z którego Św. Paweł głosił swoje kazanie do Ateńczyków. Tu nawrócił rodzinę Dionizego Areopagity podczas swej misji ewangelizacji Europy w I w n.e. Przejazd na Peloponez do Tolo. Postój na Kanale Korynckim, który, nie tylko łączy 2 morza ze sobą: Jońskie z Egejskim ale  tez skraca drogę z Europy do Afryki. Kanał jest fenomenem stworzonym przez człowieka, który był przekopywany od 602 r p.n.e do 1896r n.e. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

6 dzień 01.06

Po śniadaniu, wyjazd do Nafplionu, pierwszej stolicy młodej i niepodległej Grecji. To jedno z najpiękniejszych miast zbudowanych przez Wenecjan. Powrót do hotelu czas wolny i kolacja, nocleg.

7 dzień 02.06.

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Koryntu – tu Św. Paweł założył pierwsza gminę Żydowską i mieszkał w tym miejscu aż 18 miesięcy. Starał się pokazać mieszkańcom Koryntu jak żyć w cnocie i wzajemnym szacunku. Zwiedzimy grecko-rzymskie miasto, które było niegdyś najsilniejszą potęgą ekonomiczną. Przejazd do Delf. Zwiedzanie jednego z najważniejszych miejsc dla starożytnych Greków. Każdy kto chciał poznać swoją przyszłość udawał się do wyroczni, która była nieomylna. Miejsce jest fascynujące do dnia dzisiejszego ze względu na spuściznę historyczną oraz obecność jednego z siedmiu czakramów o wyczuwalnej dla niektórych energii. Zwiedzimy: Sanktuarium Apollina z dorycką świątynią, gimnazjon gdzie trenowali sportowcy przed Igrzyskami Pytyjskimi oraz Marmarie z jednym ze 100 cudów architektury świata starożytnych – Tolosem. Zakwaterowanie w Delfach. Kolacja. 

8 dzień 03.06.

Po śniadaniu przejazd do Kalambaki , zwiedzanie klasztorów usytuowanych na szczytach skalnych. Zwiedzimy jeden z największych monastyrów oraz jego wnętrza z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. W lokalnym muzeum zobaczymy sprzęt gospodarstwa domowego, bogate krucyfiksy, ręcznie pisane ewangelie oraz szaty liturgiczne – wszystkie te rzeczy wyrabiane przez mnichów ascetów mieszkających pomiędzy skałami. Zakwaterowanie w okolicach Thessalonik. Kolacja, nocleg. 

9 dzień 04.06.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do stolicy Serbii – Belgradu. W programie między innymi stare miasto ze śladami architektury tureckiej, potężna, rozbudowana przez Turków Osmańskich twierdza Kalemegdan z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, bastion Kula Nebojsa, cerkiew św. Petki z „cudownym źródełkiem”, bazylika św. Sawy, autokarowy przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień 04.06.

Śniadanie. Przejazd do Budapesztu. Plac Bohaterów, Park Miejski, z zewnątrz Zamek Vajdahunyad, Szechenyi Furdo, a także Muzeum Historii Sztuki. Następnie czas wolny m.in. na zakupy w wielkiej hali targowej Vásárcsarnok oraz na ulicy Vaci. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, przejazd na Wieczór w Czardzie z tańcami, degustacją i lokalnymi potrawami, nocny rejs po Dunaju, powrót do hotelu, nocleg.

11 dzień 06.06.

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca wyjazdu godz. nocne.

Cena: 3960 zł

Cena zawiera:

Transfer autokarem Chełm - Warszawa, przelot Warszawa - Ateny,  zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelu ***, pokoje 2, 3 osobowe, wyżywienie zgodnie z programem, przewodnik w języku polskim, pilot, ubezpieczenie NNW i KL za granicą, bilety promowe Pireus-Santorini-Pireus, opłaty drogowe i parkingowe, podatek VAT.

 Cena nie zawiera:

225 EUR/os. płatne u pilota (zestaw słuchawkowy lub nagłaśniający, realizacja programu, bilety wstępów,  opłaty klimatyczne i administracyjne)

Zapisy Lucjan Błachnia tel. 607544977 (ilość miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń)

zainteresowani wyjazdem proszeni są o wpłatę zaliczki 700 zł , osoba do 15.12 br, następna rata 700 zł do 15.02,2024r, reszta dopłaty do końca marca 2024r. Rozważane jest przedłużenie wycieczki o jeden dzień na dodatkowe zwiedzanie w drodze powrotnej, doszła by dopłata za nocleg z posiłkiem i opłata pilota.

Przerwa wakacyjna

Zarząd Koła SEiRP w Świdniku

informuje, że z dniem 6 września 2023 r.

po przerwie wakacyjnej Koło wznawia działalność.

 

Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie.

 

 

Wycieczka do Grecji

GRECJA –MACEDONIA-SERBIA 

20-28.09.2023

KOŁO STOWARZYSZENIA EMERYTÓW  I RENCISTÓW POLICYJNYCH w Białej Podlaskiej WSPÓLNIE Z BIUREM PODRÓŻY

 

     Zaprasza na wspólną wyprawę w „ŚWIAT MITÓW,LEGEND, HEROSÓW I LUDZI”

9 dni (Samolot + Autokar)

Dzień 1 : Przejazd autokarem na Lotnisko Chopina w Warszawie

 • Przelot samolotem Warszawa – Ateny (35 – 14.05)
 • Przejazd na Peloponez do Tolo (150 km)

 Po drodze postój nad Kanałem Korynckim, który jest wyjątkowym miejscem przekopanym w

całości przez człowieka. Kanał Koryncki łączy Europę z Afryką oraz dwa morza: Jońskie i

Egejskie.. Staniemy na moście łączący wyspę Pelopsa z częścią kontynentalną: 70 m nad lustrem wody.....

 • Zakwaterowanie w Hotelu (3 noclegi w TOLO), obiadokolacja i nocleg

Tolo to dziś jeden z popularniejszych kurortów turystycznych, o prawdziwie magicznej atmosferze.  Położony w malej zatoce argolidzkiej z piaszczysta plaża i krystaliczna woda, otoczona nadbrzeżnymi  tawernami oferujące smaki wyśmienitej kuchni greckiej. Piękne górzyste krajobrazy, bliskość ciekawych i antycznych zabytków -to przyciąga do Tolo turystów

Dzień 2: Śniadanie. Czas wolny na relaks i odpoczynek nad morzem

 • Obiadokolacja, nocleg

Dzień 3: Po śniadaniu krótka wycieczka - przejazd do Nafplio - pierwsza stolica Grecji. Założone przez Wenecjan w XIII w i rozbudowywane aż do XVIIIw. Dwa olbrzymie forty królujące nad miastem uwydatniają potęgę okupacji weneckiej a 4 meczety podkreślają jak dobrze czuli sie tu Turcy. Spacer do ważnych, historycznych miejsc m.in. Plac Bohaterów, miejsce zabicia pierwszego prezydenta wolnej Grecji, Plac Konstytucji                                                                                                                   

 • Czas wolny na spacer i zakupy.
 • Po południu. Czas wolny na relaks i odpoczynek nad morzem
 • Obiadokolacja, nocleg                           

Dzień 4: Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Aten (150 km)                                                          

po drodze zwiedzimy MYKENY. (wpis na listę UNESCO) starożytne miasto założone przez legendarnego Perseusza. Zobaczymy twierdzę mykeńska: Cyklopowe Mury Obronne,  LWIA BRAMA, SKARBIEC ARTEUSZA zwany Grobem Agamemnona.        

 • zwiedzanie
 • Potęgę miasta poznamy zwiedzając m.in.: Akropol z Partenonem, Erechtejonem  i Propylejami. Zobaczymy Agore Grecka, Forum Romanum,  Świątynie Zeusa Olimpijskiego. Wejdziemy na Wzgórze Aresa, zwane                potocznie Areopagiem, to tutaj zjawił św. Paweł, który, jak można  przeczytać w „Dziejach Apostolskich” przemawiał do członków Areopagu  i zdołał przekonać areopagitę Dionizosa do przejścia na wiarę chrześcijańską.                  Na pamiątkę tego wydarzenia Ateńczycy umieścili na wzgórzu w 1938 specjalną tabliczkę ze stosownym fragmentem z Dziejów Apostolskich.                                      
 • Objazd miasta podczas którego zobaczmy: Tryptyk Ateński, Stadion Panatenajski  przy którym kończy się 42 km bieg maratoński, zobaczymy teatralną zmianę warty                                                  pod Parlamentem (przy Grobie Nieznanego Żołnierza).
 • Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg

Dzień 5: Śniadanie. Przejazd na Riwierę Olimpijską cała trasa ok. 500 km.

Po drodze zatrzymamy się w TERMOPILACH – miejsce historycznej walki 300 Spartan pod dowództwem  Króla Leonidasa przeciwko potężnej armii perskiej z królem Kserksesem w roku 480 p.n.e

 • Przejazd w krainę Tesalii, zwiedzanie wiszących klasztorów Prawosławnych w METEORA to

jedna z najpiękniejszych atrakcji turystycznych na świecie. (wpisane na listę UNESCO) Zbudowane zostały na wysokich, niedostępnych skałach, w centralnej, górzystej części Grecji , a u stóp dwie malownicze wioski

KALAMBAKA i KASTRAKI. Wizyta w pracowni pisania ikon bizantyjskich.                

 • Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg
 • 2 noclegi w hotelu w Parali lub okolice (Riwiera Olimpijska)

Dzień 6 : Śniadanie.

 • Czas wolny na relaks i odpoczynek nad morzem
 • Po południu wycieczka na Stoki Olimpu ( 5 godz). Wjedziemy na wysokość 945 m. n.p.m.  do pierwszego, górskiego schroniska STAVROS, by podziwiać wspaniałą panoramę          na pasmo Gór Olimpu, a z drugiej strony na błękitne wybrzeża Riwiery Olimpijskiej. (trasa 100 km)   
 • Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja.

Dzień 7: Śniadanie. Przejazd do Macedonii Północnej (300 km)

 • Zwiedzanie Skopie   
 • Dzielnica orientalna - budowle z okresu panowania tureckiego, takie jak:

największy w kraju meczet Mustafy Paszy oraz karawanseraj Suli An. Podziwiać będziemy również rezultat projektu „Skopje 2014” - współczesnej aranżacji                                          nowej części centrum miasta. Zobaczymy połączenie historycznych elementów, takich jak Kamienny Most, z nowymi budynkami stylizowanymi na klasyczne oraz pomniki symbolizujące postaci i zdarzenia znaczące dla historii Macedonii. Skopje to również miasto rodzinne Matki Teresy Dom Pamięci.                                                                       

 • Obiadokolacja, nocleg

Dzień 8: Śniadanie. Przejazd do Serbii (trasa 500 km)

Zwiedzanie Belgradu (stolicy) centrum historyczne miasta m.in.:  Cerkiew św. Savy, Twierdza Kalamegdan

 • Obiadokolacja, nocleg w Nowym Sadzie (Serbia)

 

Dzień 9: Śniadanie. Powrót do Polski.

 • Przejazd przez Węgry, Słowacje i Polskę (cała trasa 1000 km)

po drodze postoje (posiłek we własnym zakresie).Powrót w godzinach nocnych

CENA: 3750 zł /Przy grupie 45/50 osób

CENA: 3950 zł /Przy grupie około 40 osób

 

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym autokarem,
 • przelot samolotem Warszawa – Ateny ( bilet 600 zł/os)
 • 8 noclegów w hotelach *** (3 Tolo (nad morzem), 1 Ateny, 2 Riwiera Olimpijska, 1 Skopie, Nowy Sad)),
 • wyżywienie zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie NNW , KL
 • opiekę pilota
 • Przewodników
 • zestawy Tour Guide
 • opłata na TFG i UFG

 

Cena nie obejmuje:

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 50 euro

 

 

Informacja dodatkowa - bilety lotnicze

Zapisy i wpłata zadatku w wysokości 100zł od osoby (na poczet rezerwacji biletów lotniczych) u kol. Piotra Kościńskiego do dnia 14.12.2021r.Wpłaty będę przyjmował w siedzibie Zarządu Koła –w każdą środę w godz.10-12.00, lub u mnie w domu po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu.

UWAGA!!!

W przypadku rezygnacji z wycieczki zadatek na bilet lotniczy przepada.

Proszę o przemyślaną decyzję w sprawie wyjazdu na wycieczkę.

Ilość miejsc ograniczona.

Pierwszeństwo zapisu mają emeryci i renciści służb mundurowych.

Istnieje również możliwość wpłaty na niżej podany nr rachunku bankowego

 Bank Spółdzielczy Biała Podlaska nr 29 8025 0007 0023 0957 3000 0010

Biuro Podróży „PAULINA”

Na przelewie proszę podać nazwisko i imię.

Po dokonanej wpłacie proszę o informację .

Dodatkowe informacje można uzyskać u kol. Piotra Kościńskiego,

tel. 697 215 162, e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

INFORMACJA DODATKOWA -GRECJA

  

Rata I- 800zł - do 18.01.2023r.,

Rata II- 800zł -do 15.03.2023r.,

Rata III-800zł -do 17.05.2023r.,

Rata IV-800zł -do 19.07.20223r.

Rata V- wyrównująca  - do 13.09.2023r.

Wpłaty będę przyjmował w każdą środę w godz.10-12.00 w siedzibie Zarządu Koła SEiRP w KMP Biała Podlaska ul. Pl. Wojska Polskiego 23, lub u mnie w domu po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

 Istnieje również możliwość wpłaty na niżej podany nr rachunku bankowego

 Bank Spółdzielczy Biała Podlaska nr 29 8025 0007 0023 0957 3000 0010

Po dokonanej wpłacie proszę o informację .

Na przelewie proszę podać :

1.Imię i nazwisko

2.Wycieczka  20-28.09.2023r,

3.Rata np. I etc.etc

Proszę poinformować koleżanki i kolegów którzy nie posiadają poczty elektronicznej, a jadą na wycieczkę. Dziękuję

UWAGA:

W związku z pojawiającymi się  pytaniami dot. Rezygnacji z wycieczki i  zwrotu wpłaconego zadatku, informuję Państwa;

-rezygnacja na 60 dni przed realizacją wycieczki:

zadatek przepada lub inny uczestnik na Państwa miejsce. 

-rezygnacja na 60-5 dni przed realizacją wycieczki:

przepada kwota 600 zł (bilety lotnicze) + faktycznie poniesione koszty przez biuro podroży(np.rezerwacja noclegów, koszt autokaru itp)

 lub inny uczestnik na Państwa miejsce. 

-rezygnacja na 5 dni przed realizacją wycieczki:

NIE MA możliwości zamiany uczestnika,

 przepada kwota  600 zł (bilety lotnicze) + faktycznie poniesione koszty przez biuro podroży (np.rezerwacja noclegów, koszt autokaru itp) czyli około 80% wartości imprezy

 Na 60 dni przed terminem wyjazdu istnieje możliwość wykupienia specjalnego ubezpieczenia „od rezygnacji z imprezy”. 

Koszt takiego ubezpieczenia to ok. 70 zł.

lub 170 zł/os - obejmujące m.in. COVID.

Szczegóły dotyczące rezygnacji lub dodatkowego ubezpieczenia w biurze podróży.

 

ZAPRASZAMY

 

 

 

Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

Uprzejmie informujemy, że Prezes Zarządu Głównego SEiRP - Antoni Duda podjął decyzję o uruchomieniu zbiórki pieniężnej wśród członków i sympatyków Stowarzyszenia z przeznaczeniem na pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku napaści zbrojnej Rosji na Ukrainę – treść decyzji poniżej.

Czytaj więcej...