Spotkanie Wigilijne 2018

7 grudnia 2018 roku o godz. 16.00 w Ośrodku Konferencyjnym "U Jarmuła" w Parczewie odbyło się spotkanie wigilijne członków Koła SEiRP w Parczewie.

W pierwszej części spotkania Prezes Koła omówił zagadnienia dotyczące grupowego ubezpieczenia w PZU "SEiRP 2019", przekazał niezbędne dokumenty oraz zachęcił zebranych do zawierania umów ubezpieczeniowych. Poinformowano zebranych,że uzupełniające informacje można uzyskać na stronie internetowej ZW SEiRP w Lublinie

Następnie Prezes Koła przedstawił i powitał nowych 4 członków Koła. W spotkaniu brał udział również doradca finansowy firmy "Finanse Atelier" z Lublina, który przedstawił dogodne warunki kredytowe dla emerytów. 

W drugiej części spotkania na, które przybył Komendant Powiatowy Policji w Parczewie mł.insp. Krzysztof Kozyra Prezes Koła złożył wszystkim życzenia Świąteczno - Noworoczne. Wszyscy w miłej atmosferze spędzili czas spożywając potrawy wigilijne.

      

 

Protest przeciwko bezprawnemu obniżaniu emerytur i rent

https://www.seirp.pl/protest-przeciwko-bezprawnemu-obnizaniu-emerytur-i-rent

Protest przeciwko bezprawnemu obniżaniu emerytur i rent

1. Stanowczo protestujemy przeciwko bezprawnemu obniżaniu emerytur i rent – żądamy pilnych wyjaśnień od ZER MSWiA

W związku z kuriozalnymi konsekwencjami tzw. polskiego ładu obniżającymi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych emerytury i renty wielu naszych Koleżanek i Kolegów, Prezes ZG SEiRP - Antoni Duda w dniu 7 stycznia 2022 roku skierował do Pani Dyrektor ZER MSWiA Małgorzaty Zdrodowskiej wniosek o pilne podjęcie kroków naprawiających masowe naruszenia prawa które po raz kolejny dotknęły nasze środowisko.

Oczekujemy na odpowiedź na nasze wystąpienie. Pismo przedstawiamy poniżej.

Czytaj więcej...

Uroczystości 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Kowlu

101 ROCZNICA  ODZYSKANIA

PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

            W dniu 16 listopada 2019 roku na zaproszenie Prezesa Towarzystwa Kultury Polskiej Anatolija Herka delegacja Zarządu Okręgu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Lublinie uczestniczyła w uroczystościach 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz w VIII Konkursie Polskiej Poezji Śpiewanej - „Śpiewamy dla Niepodległej” zorganizowanych przez Towarzystwo Kultury Polskiej w KOWLU. Uroczystości odbyły się w Domu Kultury „PROSWITA” 

                 

Czytaj więcej...