List Rozenka 10.2020

 Warszawa, 16 października 2020 r.

Koleżanki i Koledzy! Represjonowani!

Jak co miesiąc zwracam się do Was w miesięcznicę uchwalenia haniebnej ustawy represyjnej.

Dziś chcę przedstawić Wam krótki raport. Przedstawiam najważniejsze działania dotyczące środowiska emerytów mundurowych, jakie podjąłem w ostatnich 12 miesiącach:

Czytaj więcej...

LIST ANDRZEJA ROZENKA

 

Koleżanki i Koledzy!

Dziś mija 25 miesięcy od uchwalenia przez Sejm RP ustawy represyjnej. Jak wiecie w jej efekcie śmierć poniosły co najmniej 53 osoby, a pozostali zostali skazani na życie w nędzy i publicznie napiętnowani.

Od przeszło dwóch lat staram się wraz z moimi przyjaciółmi z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych i innymi organizacjami, robić wszystko co w ludzkiej mocy, żeby opinia publiczna dowiedziała się o krzywdzie emerytów mundurowych. Wspólnym wysiłkiem zebraliśmy ponad 250 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który 22 marca 2017 roku miałem zaszczyt prezentować. Doprowadziliśmy do jednomyślnego głosowania opozycji demokratycznej za naszym projektem. Dzięki eurodeputowanym z SLD byliśmy szeroką delegacją poszkodowanych w Parlamencie Europejskim, gdzie wysłuchano nas z uwagą i przerażeniem. Mogliśmy też osobiście porozmawiać, gdyż od wiosny 2016 roku do dziś, byłem na Wasze zaproszenie na 73 spotkaniach w całej Polsce.

Czytaj więcej...