LIST ANDRZEJA ROZENKA

 

Koleżanki i Koledzy!

Dziś mija 25 miesięcy od uchwalenia przez Sejm RP ustawy represyjnej. Jak wiecie w jej efekcie śmierć poniosły co najmniej 53 osoby, a pozostali zostali skazani na życie w nędzy i publicznie napiętnowani.

Od przeszło dwóch lat staram się wraz z moimi przyjaciółmi z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych i innymi organizacjami, robić wszystko co w ludzkiej mocy, żeby opinia publiczna dowiedziała się o krzywdzie emerytów mundurowych. Wspólnym wysiłkiem zebraliśmy ponad 250 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który 22 marca 2017 roku miałem zaszczyt prezentować. Doprowadziliśmy do jednomyślnego głosowania opozycji demokratycznej za naszym projektem. Dzięki eurodeputowanym z SLD byliśmy szeroką delegacją poszkodowanych w Parlamencie Europejskim, gdzie wysłuchano nas z uwagą i przerażeniem. Mogliśmy też osobiście porozmawiać, gdyż od wiosny 2016 roku do dziś, byłem na Wasze zaproszenie na 73 spotkaniach w całej Polsce.

Czytaj więcej...

Marsz Wolności

Marsz Wolności

Jak co roku, Platforma Obywatelska  organizuje w Warszawie, w dniu 12 maja br o godz. 12,00  Marsz Wolności, pod hasłami:
- obrony Konstytucji,
- obrony zasad demokratycznych w państwie,
-"trwałej obecności Polski w Unii Europejskiej".


NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ NAS NA TYM MARSZU.

Tak jak w roku ubiegłym, wystąpimy jako grupa represjonowanych  emerytów mundurowych ( w koszulkach i kamizelkach).
Kolegów z Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa  prosimy o nawiązanie kontaktu z lokalnymi strukturami PO w celu ( ewentualnie) zapewnienia sobie transportu.


Z Lublina planowany jest wyjazd  autokarem z Placu Zamkowego ok. godz. 8,30. Koszt wyjazdu 30,00złotych od osoby.
 
Serdecznie zachęcamy do wyjazdu, leży to w naszym interesie.

Złamano nasze prawa konstytucyjne   -     BROŃMY więc  KONSTYTUCJI na którą się powołujemy.


Zgłoszenia na wyjazd przyjmuje  do dnia   10 maja br.  kol. Beata Fornal tel. 667 422 874.

Prosimy Koleżanki i Kolegów o  wsparcie finansowe  wyjazdu  ( wykonanie transparentu, plakietek).

Zespół d/s represyjnej ustawy
SEiRP w Lublinie

I Czytanie i manifestacja

22 marca br. podczas I czytania Obywatelskiego projektu nowelizacji represyjnej ustawy emerytalnej służb mundurowych uczestniczyliśmy w zgromadzeniu pod Sejmem, zorganizowanym przez FSSM RP.

Podczas debaty poselskie kluby opozycji poparły nas i opowiedziały się za skierowaniem projektu ustawy do dalszych prac sejmowych. Występujący na mównicy sejmowej i na zgromadzeniu pod Sejmem posłowie opozycji wskazywali na niegodziwość i mściwość rządzących wobec emerytów mundurowych.

Niestety, nasz projekt nie znalazł uznania u większości parlamentarnej.

Było to do przewidzenia.

Przegraliśmy bitwę ale wojna nadal się toczy i musimy dalej walczyć o godność i swoje prawa. By zwyciężyć, musi być nas więcej zaangażowanych w walkę o dalsze, godne życie.

W zgromadzeniu pod Sejmem - jak podaje FSSM RP - brało udział ok. 1500 osób. Z naszego regionu było ok. 60 osób.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu do Warszawy.

Do pozostałych represjonowanych apelujemy "zmieńcie swoją postawę" i dołączcie do tych, którzy czynnie zabiegają o przywrócenie honoru, godności i ciężko wypracowanych świadczeń emerytalnych i rentowych.

Jeśli nie możecie uczestniczyć w zgromadzeniach, spotkaniach - zainteresujcie się w jaki inny sposób możecie wesprzeć działania podejmowane na rzecz represjonowanych.

Stojąc z boku godzicie się na represje.

 

Lubelski Komitet Protestacyjny

 

Dyżury Zespołu ZW SEiRP w Lublinie d/s represyjnej ustawy w każdy czwartek w godz. 9:00 - 13:00 w siedzibie SEiRP.