Ustawa represyjna: wreszcie coś się ruszyło?

Polecam lekturę poniżej zamieszczonego artykułu autorstwa Roberta Walenciaka, zamieszczonego w tygodniku Przegląd nr 15 (1266). Przedstawione są w nim informacje na temat tego co nowego dzieje się w kwestii (nie)sławnej ustawy represyjnej po przejęciu w kraju władzy przez Koalicję 15 października

Czytaj więcej...

Protest przeciwko bezprawnemu obniżaniu emerytur i rent

https://www.seirp.pl/protest-przeciwko-bezprawnemu-obnizaniu-emerytur-i-rent

Protest przeciwko bezprawnemu obniżaniu emerytur i rent

1. Stanowczo protestujemy przeciwko bezprawnemu obniżaniu emerytur i rent – żądamy pilnych wyjaśnień od ZER MSWiA

W związku z kuriozalnymi konsekwencjami tzw. polskiego ładu obniżającymi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych emerytury i renty wielu naszych Koleżanek i Kolegów, Prezes ZG SEiRP - Antoni Duda w dniu 7 stycznia 2022 roku skierował do Pani Dyrektor ZER MSWiA Małgorzaty Zdrodowskiej wniosek o pilne podjęcie kroków naprawiających masowe naruszenia prawa które po raz kolejny dotknęły nasze środowisko.

Oczekujemy na odpowiedź na nasze wystąpienie. Pismo przedstawiamy poniżej.

Czytaj więcej...

Uroczystości 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Kowlu

101 ROCZNICA  ODZYSKANIA

PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

            W dniu 16 listopada 2019 roku na zaproszenie Prezesa Towarzystwa Kultury Polskiej Anatolija Herka delegacja Zarządu Okręgu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Lublinie uczestniczyła w uroczystościach 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz w VIII Konkursie Polskiej Poezji Śpiewanej - „Śpiewamy dla Niepodległej” zorganizowanych przez Towarzystwo Kultury Polskiej w KOWLU. Uroczystości odbyły się w Domu Kultury „PROSWITA” 

                 

Czytaj więcej...