Protest przeciwko bezprawnemu obniżaniu emerytur i rent

https://www.seirp.pl/protest-przeciwko-bezprawnemu-obnizaniu-emerytur-i-rent

Protest przeciwko bezprawnemu obniżaniu emerytur i rent

1. Stanowczo protestujemy przeciwko bezprawnemu obniżaniu emerytur i rent – żądamy pilnych wyjaśnień od ZER MSWiA

W związku z kuriozalnymi konsekwencjami tzw. polskiego ładu obniżającymi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych emerytury i renty wielu naszych Koleżanek i Kolegów, Prezes ZG SEiRP - Antoni Duda w dniu 7 stycznia 2022 roku skierował do Pani Dyrektor ZER MSWiA Małgorzaty Zdrodowskiej wniosek o pilne podjęcie kroków naprawiających masowe naruszenia prawa które po raz kolejny dotknęły nasze środowisko.

Oczekujemy na odpowiedź na nasze wystąpienie. Pismo przedstawiamy poniżej.

Czytaj więcej...

Uroczystości 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Kowlu

101 ROCZNICA  ODZYSKANIA

PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

            W dniu 16 listopada 2019 roku na zaproszenie Prezesa Towarzystwa Kultury Polskiej Anatolija Herka delegacja Zarządu Okręgu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Lublinie uczestniczyła w uroczystościach 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz w VIII Konkursie Polskiej Poezji Śpiewanej - „Śpiewamy dla Niepodległej” zorganizowanych przez Towarzystwo Kultury Polskiej w KOWLU. Uroczystości odbyły się w Domu Kultury „PROSWITA” 

                 

Czytaj więcej...

Rocznica 100-lecia powstania Policji Państwowej

UCZCILIŚMY ROCZNICĘ 100 – LECIA POWSTANIA

POLICJI PAŃSTWOWEJ

W dniach 7 – 9 październik 2019 roku 49 osobowa delegacja Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Lublinie udała się na Wołyń ( UKRAINA ) w celu uporządkowania i zapalenia zniczy na grobach polskich policjantów II Rzeczpospolitej.

Czytaj więcej...