GRECKA SIELANKA z Modena Travel

Grecka sielanka z Modena Travel w termine 27.05-04.06.2024 r.

Zarząd Koła SEiRP w Chełmie organizuje wycieczkę jak niżej. 

Program wycieczki

1 dzień 27.05

Transfer na lotnisko w Warszawie (wyjazd z Chełma godzina 11,00, wylot 17,30). Przylot do Grecji (Ateny) 21:50. Przejazd z lotniska do hotelu w Atenach, kolacja zimna płyta i nocleg. 

2 dzień 28.05.

Wczesne śniadanie lub pakiety i rejs na Santorini: 07:25 – 15:10. Przejazd do magicznej Fira, największego miasta i zarazem stolicy wyspy. To tętniące życiem miasteczko znajduje się na krawędzi starożytnego wulkanu, na wysokości około 300 metrów. Charakterystyczne białe domy z niebieskimi oknami sprawiają wrażenie ze są one zawieszone na stromych, wulkanicznych skałach. Będziemy mieli czas wolny, aby przejść się dzielnicą handlową miasta pełną drogich ubrań, torebek i biżuterii lub odbyć przejażdżkę na osiołku i odwiedzić miejscowe kawiarnie aby skosztować znakomitych greckich smakołyków. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w tawernie. Nocleg. 

3 dzień 29.05.

Śniadanie w hotelu. Czas wolny na spacer lub kąpiele na czarnej plaży. Następnie (po południu) wyjazd na fantastyczny zachód słońca na Oia znany na całym świecie. Stwierdzenie brytyjskiego pisarza Lawrence'a Durrella: ''Tutejsze widoki i zachody słońca czynią poetów bezrobotnymi'' jest jak najbardziej prawdziwe. Oia swoją wyjątkową atmosferę zawdzięcza wąskim uliczkom oraz cykladzkim budowlom wyrzeźbionym i wbudowanym w nisze na zboczu kaldery, ponad 70 metrów nad poziomem morza. Czas na spacer miedzy zabudowaniami z pumeksu na zboczu wulkanu. Biel w kontraście z kolorami okiennic w szczególności z błękitem robią ogromne wrażenie – z tą scenerią kojarzą się pocztówkowe widoki z Grecji wyspiarskiej. Po spacerze znajdziemy miejsce, gdzie spokojnie będziemy mogli obserwować jedną z największych atrakcji i powód, dla którego wielu turystów wybiera wycieczkę na Santorini, najpiękniejszy zachód słońca na ziemi, któremu często towarzyszą: oświadczyny, klaskanie i wystrzały korków szampana. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg. 

4 dzień 30.05.

Śniadanie w hotelu, czas wolny na ostatnie zakupy. Przejazd do portu Athinos. 15:45 Rejs w stronę Pireusu, zejście z promu 23:20. Kolacja w pokojach, zimna płyta. Nocleg w Atenach. 

5 dzień 31.05.

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Aten: zmiana warty pod Parlamentem, Tryptyk Ateński, Stadion Panatenajski przy którym kończy się bieg maratoński oraz rozrywkowa Plaka. Przejdziemy jak niegdyś procesja Panatenajska przez monumentalne Propyleje pod Partenon oraz Erechtejon. To miejsce robi ogromne wrażenie, przytłacza swoją potęgą oraz skłania do wielu przemyśleń turystów zwiedzających wzgórze. U stóp będziemy mieli całe Ateny oraz pobliskie wzgórza otaczające miasto. Doskonale widać ze świętego wzgórza jak podzielone były niegdyś Ateny: na rzymskie i greckie. Zatrzymamy się pod Areopagiem, z którego Św. Paweł głosił swoje kazanie do Ateńczyków. Tu nawrócił rodzinę Dionizego Areopagity podczas swej misji ewangelizacji Europy w I w n.e. Przejazd na Peloponez do Tolo. Postój na Kanale Korynckim, który, nie tylko łączy 2 morza ze sobą: Jońskie z Egejskim ale  tez skraca drogę z Europy do Afryki. Kanał jest fenomenem stworzonym przez człowieka, który był przekopywany od 602 r p.n.e do 1896r n.e. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

6 dzień 01.06

Po śniadaniu, wyjazd do Nafplionu, pierwszej stolicy młodej i niepodległej Grecji. To jedno z najpiękniejszych miast zbudowanych przez Wenecjan. Powrót do hotelu czas wolny i kolacja, nocleg.

7 dzień 02.06.

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Koryntu – tu Św. Paweł założył pierwsza gminę Żydowską i mieszkał w tym miejscu aż 18 miesięcy. Starał się pokazać mieszkańcom Koryntu jak żyć w cnocie i wzajemnym szacunku. Zwiedzimy grecko-rzymskie miasto, które było niegdyś najsilniejszą potęgą ekonomiczną. Przejazd do Delf. Zwiedzanie jednego z najważniejszych miejsc dla starożytnych Greków. Każdy kto chciał poznać swoją przyszłość udawał się do wyroczni, która była nieomylna. Miejsce jest fascynujące do dnia dzisiejszego ze względu na spuściznę historyczną oraz obecność jednego z siedmiu czakramów o wyczuwalnej dla niektórych energii. Zwiedzimy: Sanktuarium Apollina z dorycką świątynią, gimnazjon gdzie trenowali sportowcy przed Igrzyskami Pytyjskimi oraz Marmarie z jednym ze 100 cudów architektury świata starożytnych – Tolosem. Zakwaterowanie w Delfach. Kolacja. 

8 dzień 03.06.

Po śniadaniu przejazd do Kalambaki , zwiedzanie klasztorów usytuowanych na szczytach skalnych. Zwiedzimy jeden z największych monastyrów oraz jego wnętrza z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. W lokalnym muzeum zobaczymy sprzęt gospodarstwa domowego, bogate krucyfiksy, ręcznie pisane ewangelie oraz szaty liturgiczne – wszystkie te rzeczy wyrabiane przez mnichów ascetów mieszkających pomiędzy skałami. Zakwaterowanie w okolicach Thessalonik. Kolacja, nocleg. 

9 dzień 04.06.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do stolicy Serbii – Belgradu. W programie między innymi stare miasto ze śladami architektury tureckiej, potężna, rozbudowana przez Turków Osmańskich twierdza Kalemegdan z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, bastion Kula Nebojsa, cerkiew św. Petki z „cudownym źródełkiem”, bazylika św. Sawy, autokarowy przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień 04.06.

Śniadanie. Przejazd do Budapesztu. Plac Bohaterów, Park Miejski, z zewnątrz Zamek Vajdahunyad, Szechenyi Furdo, a także Muzeum Historii Sztuki. Następnie czas wolny m.in. na zakupy w wielkiej hali targowej Vásárcsarnok oraz na ulicy Vaci. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, przejazd na Wieczór w Czardzie z tańcami, degustacją i lokalnymi potrawami, nocny rejs po Dunaju, powrót do hotelu, nocleg.

11 dzień 06.06.

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca wyjazdu godz. nocne.

Cena: 3960 zł

Cena zawiera:

Transfer autokarem Chełm - Warszawa, przelot Warszawa - Ateny,  zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelu ***, pokoje 2, 3 osobowe, wyżywienie zgodnie z programem, przewodnik w języku polskim, pilot, ubezpieczenie NNW i KL za granicą, bilety promowe Pireus-Santorini-Pireus, opłaty drogowe i parkingowe, podatek VAT.

 Cena nie zawiera:

225 EUR/os. płatne u pilota (zestaw słuchawkowy lub nagłaśniający, realizacja programu, bilety wstępów,  opłaty klimatyczne i administracyjne)

Zapisy Lucjan Błachnia tel. 607544977 (ilość miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń)

zainteresowani wyjazdem proszeni są o wpłatę zaliczki 700 zł , osoba do 15.12 br, następna rata 700 zł do 15.02,2024r, reszta dopłaty do końca marca 2024r. Rozważane jest przedłużenie wycieczki o jeden dzień na dodatkowe zwiedzanie w drodze powrotnej, doszła by dopłata za nocleg z posiłkiem i opłata pilota.