Wycieczka Słowenia - Chorwacja

           Koło Seirp w Chełmie

organizuje wycieczkę do Słowenii i Chorwacji w terminie 04-08. 06.2022r.

Cena 1890 zł/os + bilety wstępu.

Zapisy i przedpłaty 400 zł do dnia 28.04.2022r.

Zarząd Koła.

 

Plan wycieczki

1 dzień
1:00 Wyjazd z Chełma, przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Lubljany. (ok 1250 km).
2 dzień
Śniadanie, zwiedzanie zamku w Bled wybudowanego na urwistej skale, skąd rozpościera się pocztówkowy widok na jezioro z maleńką wysepką i kościółkiem pośrodku.
Czas wolny nad jeziorem. Przejazd do Lublany - stolicy Słowenii, w programie: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto, Rynek, Kolumnada Plecznika, Ratusz Miejski
oraz barokowa katedra św. Mikołaja z gotycką pietą zdobiąca zewnętrzną fasadę. Powrót na obiadokolacje i nocleg w hotelu.
3 dzień
Śniadanie, przejazd do Predjamskiego Gradu, zamku wbudowanego w zbocze skały. W XV wieku zamek był siedzibą legendarnego baronarozbójnika Erazma.
Następnie zwiedzanie Jaskini Postojna – jednej z największych i najpiękniejszych jaskiń krasowych. Następnie przejazd do Piran, malowniczego nadmorskiego
miasteczka, perełki weneckiej architektury gotyckiej, położonego na najbardziej na zachód wysuniętym skrawku Słowenii – indywidualny spacer uliczkami we własnym zakresie. Przejazd do miejscowości Izola, obiadokolacja i nocleg.
4 dzień
Śniadanie. Przejazd na Półwysep Istria, zwiedzanie Poreca, w programie bazylika św. Eufrazjusza, jedna z najpiękniejszych, wczesno bizantyjskich budowli w Europie, wpisana na listę UNESCO, barokowy kościół św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum, następnie Kanał Limski, przypominający skandynawski fiord, miejsce hodowli
małż i ostryg. Przejazd do Rovinja - miasta zwanego „Małą Wenecją”, spacer pełnymi uroku uliczkami Starego Miasta położonego na wzgórzu zwanym Monte Rosso, zwiedzanie barokowej bazyliki św. Eufemii. Powrót na obiadokolacje i nocleg.
5 dzień
Śniadanie. Przejazd do Polski (1350 km) Powrót w godzinach nocnych do Chełma.
Cena zawiera:
 transport autokarem
 4 noclegi w pokojach 2 osobowych z łazienkami.
 wyżywienie 4 śniadania i 4 obiadokolacje,
 Systemu Tour Guide,
 opiekę pilota
 ubezpieczenie NNW i KL
 Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), Turystyczny Fundusz Pomostowy (TFP)
Cena nie zawiera:
 Lokalnych przewodników oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 60 EUR.(Zamek Bled, Predjamski
Grad, Jaskinia Postojna)
 Opłaty klimatycznej 10 EUR/os