WY....

WY.... 
16.08.2017
 
Wy - którzy chcecie sądzić bez sądów,
którym kij starcza za paragrafy,
którym nie w smak różnice poglądów,
postrzegacie świat z wasnej kanapy,
 
którym solą w oku każda inność
i nad nią odprawiacie egzorcyzmy,
którzy karmią się słowem: nienawiść
i nim leczą urojone blizny.
 
Wy - którym myśl zatruła obłuda,
a plugawość skaziła języki,
wy - dla ktorych świat  nurza się w brudach
i dla ktorych jestem mniej niż nikim.

Czytaj więcej...

Zespół do spraw ustawy represyjnej

Uwaga

 Zmiana daty przyjęć zespołu do koordynowania przedsięwzięć podejmowanych w sprawach wynikających z ustawy represyjnej.

Miejscem spotkań Zespołu są biura ZW SEiRP w Lublinie w każdy czwartek w godz. 9:00 – 13:00

Telefon: 81 535 43 41 lub 81 535 44 57 (czwartki w godz. 9-13)
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

List pos. K.Wróblewskiej z Nowoczesnej odczytany na spotkaniu OKIU w Radomiu

Apel do wszystkich

a nade wszystko do Tych którzy kiedyś głosowali na PIS,

ale również do Tych którzy nie poszli do wyborów.

        By ponownie nie popełnić błędu, wtedy gdy będziecie podejmować decyzję na kogo oddać swój głos, wpierw przeczytajcie poniższy list poseł Kornelii Wróblewskiej, spójrzcie na zdjęcie z Sejmu z dnia 27 marca 2017 roku gdzie obok mojej skromnej osoby jest właśnie autorka listu.

 Zapamiętajcie tą twarz , treść wystąpienia i wtedy nie będziecie mieć wątpliwości kogo obdarzyć swoim zaufaniem i komu dajecie mandat do rządzenia w Polsce.

                                                                          Tadeusz Krzysztof Miciuła

 

Szanowni Państwo,

Ustawa represyjna z 16 grudnia 2016 roku w sposób skrajny pokazuje prawdziwe intencje partii rządzącej oraz jej podejście do naszego państwa, do obywateli i do prawa. 
Prawo i Sprawiedliwość, w sposób jawnie sprzeczny z nazwą partii, działa niesprawiedliwie, łamiąc prawo powszechnie obowiązujące w Polsce. PiS cały czas nie rozumie, że wygrane wybory w żaden sposób nie uprawniają do pomijania takich wartości jak: ochrona praw nabytych, prawo do godziwego zabezpieczenia emerytalnego czy sprawiedliwość społeczna. 
Mnie, polityczkę zajmującą się pomocą społeczną, szczególnie boli Państwa sytuacja. 
Oto ponad 50 tysięcy funkcjonariuszy w całej Polsce, bez udowodnienia jakichkolwiek win, ma obniżane o średnio 60 % świadczenia emerytalne i rentowe. Szczególnie boli mnie obniżanie rent rodzinnych dla wdów po byłych funkcjonariuszach. Wszyscy wiedzą, że te kobiety są już zwykle w mocno podeszłym wieku. Często są schorowane i samotne. Niejednokrotnie nie mogą liczyć na niczyją pomoc. A przecież nie ma żadnej ich winy w tym, że wśród funkcjonariuszy państwa w latach słusznie minionych były osoby łamiące prawa człowieka. 

Czytaj więcej...

List otwarty Danuty Leszczyńskiej

Drodzy państwo, Ja bez żadnego trybu.

Jestem emerytowanym nadkomisarzem Policji – służbę zakończyłam w Wydziale Kryminalnym KWP w Szczecinie. Reprezentuję tutaj wszystkich represjonowanych emerytów służb mundurowych. Represjonowanych haniebną ustawą ponoć uchwaloną 16 grudnia 2016 r. na spotkaniu kolesi z pis i kukiz 15 w sali kolumnowej. Bo to jest represja!!!

Odwołam się do zapomnianego już pojęcia infamii, czyli utraty dobrego imienia za popełnione i osądzone przestępstwa. Taką infamią objęto teraz całą rzeszę ludzi, nas emerytów służb mundurowych (policjantów, strażaków, abewuaków, pograniczniaków), którzy nie dopuścili się jakichkolwiek przestępstw. Pozbawiając nas godności i środków egzystencji nazywając zbrodniarzami, bydlakami, pachołkami obcego państwa, katami. Nazwą tą objęto także nasze rodziny - bo ustawa dotyczy także wdów i dzieci otrzymujących renty rodzinne po funkcjonariuszach.

W państwie prawa nie wolno karać kogokolwiek bez udowodnienia mu winy. STOSOWANIE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZBIOROWEJ CECHUJE właśnie SYSTEMY TOTALITARNE, i jest zbrodnią przeciwko prawom człowieka. Czym więc jak nie zbrodnią, jest odbieranie praw nabytych poświadczonych gwarancją państwa wynikające z pojęcia kontynuacji bytów państwowych?

A kiedy przyjdzie czas na inne grupy zawodowe?

Dzisiejszy poseł czy senator pis, to w większości bezwolna (i często bezmyślna) maszynka do głosowania, której głównym zadaniem jest przyciskanie właściwych guzików rękoma związanymi dyscypliną partyjną. Nie bardzo wie na co głosuje i jakie to będzie miało skutki dla obywateli.

Nie można karać dwa razy za to samo. Już rząd Donalda Tuska wprowadził ustawę, zgodnie z którą dokonano znaczących cięć emerytur funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa .

Pis tym razem nie tylko odebrał emerytury… odebrał również renty wdowom i dzieciom po funkcjonariuszach, odebrał renty ludziom ciężko chorym, często umierającym.

Odbierając nam emerytury i renty rząd pis, uzasadniając ustawę założył że otrzymują je osoby starsze – osoby posiadające okresy służby w organach bezpieczeństwa państwa, lub odznaczające się złym stanem zdrowia – renty inwalidzkie. Założyli więc, że liczba tych świadczeniobiorców będzie systematycznie maleć!!!! Pisowska EUTANAZJA w majestacie bezprawia.

Jest nas ok. 50 tysięcy represjonowanych , ale wraz z rodzinami (żony, mężowie, dzieci, wnuki, rodzice) będzie nas około miliona!

Ta ustawa dotyka ludzi, którzy w 1990 r. zostali pozytywnie zweryfikowani, podpisali kontrakt z państwem z III RP, przeszli do policji i służb (UOP, SG, Straż Pożarna, Służba Więzienna) i służyli przez 27 lat w wolnej Polsce i dziś mówi się tym ludziom, że ich emerytura to nienależny przywilej!

Kilka dni temu Prezydent i Błaszczak podczas święta Policji zwrócili się do policjantów słowami: stoicie na straży codziennego bezpieczeństwa polskich obywateli, stoicie od 98 lat niezwykle dzielnie, bardzo często narażając własne życie po to, aby chronić życie, zdrowie i mienie innych - swoich sąsiadów, współmieszkańców, rodaków czy wreszcie po prostu ludzi …To jest Państwa zasługa – związana ona jest z tym, że jesteście dostępni, że traktujecie rotę przysięgi składanej podczas przystępowania do służby poważnie i odpowiedzialnie …. Polacy nigdy nie zapomną o policjantach, którzy na służbie, a także poza nią, oddali swoje życie, aby strzec bezpieczeństwa.

Myśmy składali to samo ślubowanie i również poważnie i odpowiedzialnie traktowaliśmy swoją służbę. Wielu z nas straciło życie.

Po 1990 roku służyliśmy zapewnieniu wam ładu i porządku publicznego. Zajmowaliśmy się ściganiem przestępców dokonujących przestępstw pospolitych, zorganizowanych, naruszających bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne kraju. Mało tego, uczyliśmy pracy właśnie tych policjantów, którym gratulowali Prezydent i Błaszczak.

Tysiące z nas zostało docenionych przez najwyższe organy władzy w wolnej Polsce poprzez przyznanie za efekty w służbie odznaczeń państwowych. Za zaszczyt i honor cenimy sobie odznaczenia przyznane przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, tego, którego imienia nie mamy prawa wymawiać swoimi zakazanymi mordami.

Jak można bronić byłego komunistycznego prokuratora, jednocześnie odsądzając od czci i wiary wszystkich innych, którzy mieli coś wspólnego z byłym systemem?

Jaka ogromna hipokryzja jest w rządzie PiS-u, kiedy z jednej strony mamy policjantkę odznaczoną Brązowym Krzyżem Zasługi od Lecha Kaczyńskiego, której zabiera się emeryturę, a z drugiej strony mamy prokuratora stanu wojennego Stanisława Piotrowicza, który oskarżał opozycjonistów i - uwaga - w 1983 r. był odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność w stanie wojennym?

„…O nich nie mówimy…” – powiedział Kaczyński na kongresie. To znaczy, że my nie jesteśmy Polakami? Nie jesteśmy Narodem polskim?

Nas nie usprawiedliwiają, nam nie wybaczają, nas każą i eliminują za życie w czasach PRL-u… … Nas nie usprawiedliwiają brakiem możliwości rzucenia wyzwania ówczesnemu systemowi. Nas po ludzku nie rozumieją . Piotrowicza TAK.

Przestępcy kryminalni, których zatrzymywaliśmy, którzy byli skazywani na długoletnie wyroki mają lepszą sytuację finansową od nas …Oni mają za każdy rok więzienia 1,3 % emerytury – my - 0,0%!!!! Czy w takim razie warto było?

Warto było, warto było chociażby z tego powodu, że mieliśmy satysfakcję z zatrzymania każdego kto zabił, okradł, pobił, rozprowadzał narkotyki, handlował ludźmi, zgwałcił, przerzucał ludzi przez granicę, był szpiegiem itd. …. Warto było! Dla Was.

Gdybyśmy mieli cofnąć się w czasie podjęlibyśmy taką samą decyzję.

Wiecie Państwo … Mamy już kilkanaście przypadków samobójstw i nagłych śmierci z powodu tej ustawy. Ludzie widząc, że nie będą mieli środków do życia, targnęli się na swoje życie, a innym serca nie wytrzymały. A czeka nas takich śmierci coraz więcej …Dlaczego, za co?

Nie wspomnę tutaj o hejtach drugiej strony …. Jak powinniśmy i kiedy zakończyć swój żywot.. Język chrześcijan… W porównaniu do dzisiejszych rozwiązań, staliniści zastosowali odpowiedzialność zbiorową w identyczny sposób jak pisowcy, jednak całkowite odebranie emerytur pozostawili w rękach komisji weryfikacyjnej. PiS odwrotnie - zastosował przelicznik 0 proc. za czas służby w PRL, pozostawiając w rękach ministra sprawa wewnętrznych (art.8a), możliwość uchronienia poszczególnych osób przed całkowitym odebraniem emerytury za czas służby w PRL. Pisowcy posunęli się zatem dalej niż stalinowcy.

W tej ustawie represyjnej, jej autorzy zapomnieli o PRZYKAZANIU MIŁOŚCI, wynikającym bezdyskusyjnie z przekazu podstawy religii chrześcijańskiej, a mianowicie miłości do bliźniego swego takiej samej, jak do siebie samego. O przykazaniu, na które powołują się każdego dnia.

Jeśli się udało z mundurowymi, nauczycielami a za chwilę już z sędziami to PiS obniży emerytury kolejnym grupom społeczno-zawodowym. Na pewno profesorom, bo tych w PiS, jak na lekarstwo, także prokuratorom, urzędnikom, robotnikom, chłopom.

Chyba najbardziej szkodzili listonosze, bo przecież roznosili korespondencję od totalitarnych władz.

Póki rządzi PiS, nikt się nie uchowa.

Pod względem kultury politycznej cofnęliśmy się do średniowiecza, kiedy to nowy władca wyrzynał w pień poprzednią ekipę.

Proszę przeczytać ten list i powiedzieć mi i wszystkim represjonowanym, co należało w młodości zrobić i jakiego dokonać wyboru, aby nie zasłużyć na piętno oprawcy i być karanym i napiętnowanym przez każdy nowy rząd?

Danuta Leszczyńska

 

W obronie godności

W dniu 27 lipca 207 roku  w siedzibie Rady Wojewódzkiej SLD w Lublinie odbyło się spotkanie Pełnomocnika Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej - Andrzeja Rozenka i Prezydenta Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP - Zdzisława Czarneckiego, z emerytami służb mundurowych, z terenu woj. lubelskiego.

W spotkaniu uczestniczyli Przewodniczący Rad Wojewódzkiej i Miejskiej SLD - Jacek Czerniak i Stanisław Kieroński.

Spotkanie poświęcone było omówieniu przedsięwzięć związanych z obywatelską inicjatywą ustawodawczą w sprawie zmiany ustawy o zaopatrzeniu funkcjonariuszy.......

Andrzej Rozenek i Zdzisław Czarnecki poinformowali zebranych o aktualnych działaniach OKIU, o konieczności mobilizowania środowiska emerytów mundurowych i ich rodzin do zbierania podpisów pod projektem ustawy  zmieniającej. Zaapelowali również  o wspieranie wszystkich inicjatyw związanych z przeciwdziałaniem ustawy represyjnej, zaznaczając, że należy podejmować wspólne działania  z emerytami WP, Straży Granicznej i Służby Więzienne i występować jako jedno środowisko. Podkreślili, że każdy represjonowany emeryt mundurowy musi mieć świadomość, że nikt nam nie pomoże jeśli sami nie będziemy przejawiali inicjatywy.

Na spotkaniu  został odczytany list  jaki skierował do zebranych  Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie   w latach 2003-2005 - gen. Marek Hebda .W liście tym gen. Marek Hebda  zaapelował o konsolidację  lubelskiego  środowiska  emerytów mundurowych, korzystanie z sądowej drogi odwoławczej w dochodzeniu swoich praw emerytalnych i wzajemne wspieranie się.

Przewodniczący  RW SLD Jacek Czerniak zapewnił zebranych o wsparciu przez SLD  represjonowanego środowiska  emerytów mundurowych i pomocy  w czasie zbierania podpisów pod obywatelskim projektem  ustawy.

Przedstawiciele Zespołu ZW SEiRP w Lublinie i Komitetów Protestacyjnych z Lublina, Białej Podlaskiej, Chełma  i Zamościa :Maria Kaim, Zdzisław Kozłowski, Sławomir  Borysiewicz, Gerard Waszkiewicz  przedstawili  dotychczas podejmowane  działania  i formy pomocy niesionej  poszkodowanym represyjną ustawą emerytom, rencistom i wsparcia udzielanego osobom starszym, niepełnosprawnym. Zwrócili się również o zaktywizowanie do działania i pomocy dotychczas biernych emerytów.

Miłym akcentem spotkania było przekazanie zebranym przez  przedstawicieli SLD okolicznościowego wydania  Konstytucji RP.

SEiRP Lublin                      

Czytaj więcej...